Periodontologinis gydymas

Periodontologinis gydymas

Periodontologinis gydymas yra skirtas gydyti ligas, kurios veikia dantenų audinį ir remiantį struktūrą (kaulą, kuris laiko dantis vietoje). Šios ligos dažniausiai vadinamos periodontitais arba periodontinėmis ligomis. Čia yra daug informacijos apie periodontologinį gydymą:

Kodėl reikalingas periodontologinis gydymas?
Periodontinės ligos gali būti rimtos ir jei jos nebus gydomos, gali sukelti rimtų problemų, tokias kaip dantų netekimas. Pagrindinės periodontinių ligų priežastys yra bakterinės infekcijos, kurios sukelia uždegimą dantenose. Be tinkamo gydymo, uždegiminis procesas gali pereiti į gilias dantenų kišenes ir pakenkti dantų remančiam audiniui.

Periodontinės ligos požymiai:

Dantenų kraujavimas valant dantis arba kramtant maistą
Patinusios, paraudusios dantenos
Nemalonūs burnos kvapas
Dantų jutimo pajautimas ar net dantų judėjimas
Periodontologinio gydymo tipai:

Skalavimas ir dantenų valymas: Tai yra pirmoji gydymo eiga. Gydantis periodontologas specialiais įrankiais ir ultragarso skalavimo aparatu pašalina dantenų užkimštus bakterijas ir kietąją apnašą.
Gydymas dantenų kišenėms: Jei gilios dantenų kišenės yra nustatomos, gydytojas gali atlikti gydymą, vadinamą skalavimo ir šakniagumbių lygiavimui. Tai padeda pašalinti bakterijas ir lyginti dantų šakniagumbius.
Chirurginiai gydymo metodai: Kai uždegiminis procesas yra labai pažengęs arba yra reikalingas dantų augimo skatinimas, gali būti reikalingas chirurginis gydymas. Tai gali apimti dantų šakniagumbių lygiavimą, dantų implantų įterpimą ar kaulo regeneracijos procedūras.
Namų priežiūra ir prevencija:
Labai svarbu periodontinių ligų gydyme yra nuolatinė ir tinkama burnos higiena. Tai apima:

Kruopštų dantų šepetėjimą bent du kartus per dieną
Naudoti siūlą arba kitaip valyti tarp dantų
Vengti rūkymo ir vartoti alkoholį
Reguliarius apsilankymas pas periodontologą ir dantų higienistą
Periodontologinis gydymas yra daugiau nei tik pašalinti simptomus – tai ilgalaikis procesas, kuris siekia palaikyti sveiką dantenų būklę ir išvengti komplikacijų. Svarbu laiku kreiptis į specialistą, jei pastebimas bet koks išvardytų periodontinės ligos simptomų.

 

 

 

Scroll to Top