CHIRURGINIS GYDYMAS

Chirurginis gydymas

Chirurginis dantų gydymas gali būti reikalingas įvairiose situacijose, kai kitos gydymo formos nėra pakankamai veiksmingos arba kai yra būtina atlikti operaciją dantų ir jų aplinkinių audinių problemoms spręsti. Štai keletas pavyzdžių, kada gali prireikti chirurginio dantų gydymo:

 1. Dantų ištraukimas:

  • Kai dantis yra sunkiai pažeistas karieso (dantų puvinio) arba dantų infekcijos.
  • Kai dantis yra tiesiog netinkamai išaugęs ir sukelia problemų kitų dantų vietai ar ėduonies prevencijai.
  • Ištraukimas gali būti reikalingas prieš ortodontinį gydymą, pavyzdžiui, jei yra per daug dantų arba dantys negali tinkamai judėti.
 2. Dantų šakniavimo gydymas:

  • Kai danties nervas yra uždegęs arba miręs (nustatomas kanalų gydymo metu), gali būti atliekamas šakniavimo gydymas. Tai reiškia pašalinti uždegimą arba negyvą nervą iš danties šaknies sistemos, valyti kanalus ir juos užpildyti specialia medžiaga.
 3. Periodontologiniai chirurginiai gydymai:

  • Gilių dantenų kišenių gydymas: Jei uždegiminis procesas yra pažengęs ir dantenų kišenės yra giliai, gali būti reikalingas chirurginis gydymas. Tai gali apimti dantenų ir kaulo lygiavimą, pašalinant uždegimą.
  • Dantų implantavimas: Chirurginis dantų implantavimas yra procedūra, kai dirbtinis danties šaknis yra įterpiama į dantenų ir kaulų struktūras, siekiant pakeisti prarastą dantį.
 4. Cistų ar abscesų pašalinimas:

  • Kai dantenų arba kaulo audinyje yra cistos ar abscesai (skysčio kaupimosi arba uždegimo sritis), jie gali būti pašalinami chirurginiu būdu.
 5. Operacijos prieš protetinius darbus:

  • Kartais, prieš dedant tiltus, protezus arba kitas protetines konstrukcijas, būtina atlikti chirurginį dantų preparavimą.

Chirurginis dantų gydymas gali būti atliekamas vietinės ar bendros anestezijos metu, priklausomai nuo gydymo tipo ir paciento poreikių. Svarbu, kad chirurginės procedūros būtų atliekamos atsakingo specialisto – oralinio chirurgo, periodontologo arba endodonto. Po operacijos svarbu laikytis gydytojo nurodymų ir priežiūros taisyklių, kad būtų užtikrintas sėkmingas gijimas.

Scroll to Top