Dantų protezavimas

Dantų protezavimas Šiauliuose

Apie dantų protezavimą sklando galybė mitų, tačiau dalis jų yra visiškai nepagrįsti. Pirmiausia reikėtų paminėti, kad ši procedūra reikalinga ne tik tiems, kurie praradę vieną ar daugiau dantų, tačiau taip pat ir tiems, kurie susidūrė su dantų nusidėvėjimo ar panašiomis problemomis. Dantų protezavimas gali ne tik puikiai pakeisti iškritusius dantis, tačiau ir sustiprinti esančius, kurių emalis yra pažeistas ar pats dantis pradėjęs trupėti. Protezavimo procesas prasideda nuo protezo spalvos parinkimo. Pastaroji yra derinama pagal Jūsų natūralių dantų spalvą. Tinkamai parinkus medžiagas, iš kurių bus gaminamas dantų protezas individualiai Jums, jo atspalvis nesiskirs nuo turimų dantų. Dantų protezavimas Šiauliuose įsikūrusioje mūsų klinikoje atliekamas nepriekaištingai, todėl Jūs tikrai galite pamiršti visus sklandančius mitus ir girdėtus neigiamus atsiliepimus, nes išėję iš mūsų kabineto galėsite džiaugtis suteiktų paslaugų ir dantų protezų kokybe.

Dantų protezų tipai

Dantų protezai nėra universalus, visiems tinkantis dalykas. Tai, ko reikia konkrečiai Jums, visada tiksliausiai nustato Jus gydantis profesionalas. Dantų protezavimas Šiauliuose parenkamas pagal Jūsų burnos būklę. Yra kelių tipų dantų protezai ir tik atlikus nuodugnią analizę medikas gali nustatyti, kuris iš jų tinkamas Jums. Dantų protezai skirstomi į fiksuojamuosius arba išimamuosius. Fiksuojamieji dantų protezai yra tie, kurie tvirtinami į kaulą (kitaip tariant, tai dantų implantavimas) arba ant esančio danties. Šis būdas taikomas tuomet, kai pastarasis būna nutrupėjęs ar atskilęs. Išimami dantų protezai, ko gero, yra geriausiai atpažįstami. Mūsų klinikoje siūlomos dviejų rūšių dantų plokštelės – kietos bei elastinės. Pastarosios yra kur kas populiaresnės, nes jos minkštesnės ir patogesnės.

​Dantų protezavimo rūšys

Dantų protezavimas Šiauliuose atliekamas pagal kiekvieno paciento burnos būklę. Nustatoma diagnozė ir sudaroma individualus gydymo planas, nes tik tokiu būdu galima pasiekti geriausius rezultatus. Dantų protezas gali būti parenkamas iš kelių galimų variantų. Viskas priklauso nuo to, kokia yra problema ir jos stadija. Pavyzdžiui, viena rūšis tinkama tada, kai dantis yra tik pažeistas, nuskilusi ar nutrupėjusi jo dalis. Esant minimaliems pažeidimams, taikomas dar kitokios rūšies gydymas. Taip pat dantų protezas gali būti tvirtinamas tarp kitų, atraminių dantų, kai reikia visiškai pakeisti prastą dantį. Jus gydantis gydytojas visada suteiks reikiamą informaciją ir supažindins su gydymo metodais bei galimomis alternatyvomis, todėl vien tai, kad Jums reikalingas dantų protezavimas, dar nereiškia, kad teks visiškai keisti esantį (ar kelis esančius) dantis. Klinikoje galite rinktis iš kelių galimų protezavimo rūšių:

  • metalo keramika, 
  • bemetale keramika, 
  • cirkonio keramika, 
  • keramikos laminatėmis.

Kodėl verta rinktis dantų protezus?

Kam yra tekę susidurti su šia problema, puikiai žino, jog sumažėjus dantų skaičiui, tampa kur kas sunkiau kramtyti, pradeda rastis ir virškinimo problemų. Jei prarandami tam tikri dantys ar didelis jų kiekis, žmogus paprastai ima švepluoti, dėl to junta diskomfortą, yra priverstas atsisakyti kai kurių maisto produktų. Ilgai kenčiant šiuos simptomus gali išsivystyti rimti sutrikimai ir ligos. Todėl verčiau rinktis dantų protezavimą, kuris suteiks Jums galimybę džiaugtis visais gyvenimo teikiamais malonumais.

Dantų protezai ir jų priežiūra

Kaip jau minėta, išimamuosius dantų protezus reikia kasdien išsiimti, todėl ir jų priežiūra atliekama būtent tokiu būdu. Tačiau kaip yra su fiksuojamaisiais? Šio tipo protezų priežiūra šiek tiek paprastesnė. Ji nedaug skiriasi nuo natūralių dantų priežiūros. Kaip ir pastaruosius, taip ir protezus reikia kiekvieną dieną valyti dantų šepetėliu bei naudoti kitas burnos higienos priemones. Dantų protezai, kurie yra tvirtinami ant natūralaus danties pastarajam nuskilus, taip pat nereikalauja ypatingo dėmesio ir yra valomi lygiai taip pat kaip ir dantys. 

Scroll to Top